Школу засновано в 1978 році.

Поряд з традиційними формами навчання у школі вже три роки працюють інтелект-класи та початкові класи Нової української школи, які покликані формувати сильну особистість, здатну успішно розв’язувати актуальні соціальні проблеми, патріотично відповідальну.

Директор школи Заброцький Р.П. вважає, що найголовнішим завдання сучасної освіти є  створення умов, що забезпечують формування в учнів  ключових компетентностей, творчих здібностей, у результаті яких вони будуть підготовлені до активного й успішного життя.

684 учнів, переступивши поріг школи, потрапляють у новий світ, повний несподіванок і таємниць, де знаходять хороших порадників, друзів і помічників. Педагог, перший керманич корабля у далекі світи, зігріває своїх вихованців вогником теплоти і надії. Саме таку школу - школу віри, надії, любові – мають учні та вчителі ТЗОШ №18. В ній постійно панує веселий настрій, гамірний, але привабливий шум дітвори. Збагачуючи духовний світ своїх вихованців педагогічний  колектив, прагне розширити ключові компетентності не тільки при допомозі навчального матеріалу, але й цікавих змістовних виховних заходів інноваційного характеру.

Поряд з традиційною класно-урочною системою навчання широко застосовуються інтерактивні вправи, тренінги, дискусії, флешмоби, що мають загальнокультурний життєтворчий характер.